Yardım Merkezi >

Cpanel Veritabanı İşlemleri

Veritabanı oluşturmak için Cpanel arayüzünden “Databases” altında bulunan “MySQL Databases” bağlantısına tıklayın.

Veritabanı Oluşturmak için ;

Açılacak sayfa da yeni bir veritabanı oluşturmak için “Create New Database” kısmı altın ki “New Database:” alana veritabanı adınızı girerek “Create Database” butonunu kullanarak veritabanızı oluşturun.

Kullanıcı Oluşturmak için ;

Açılacak sayfa da yeni bir veritabanı kullanıcısı oluşturmak için “MySQL Users” kısmı altın ki “Username:” alanıba veritabanı kullanıcı adınızı girin.Ardından hemen alt kısımda ki “Password:” alanlarına bu kullanıcın şifresini girerek “Create User” butonunu kullanıp kullanıcıyı oluşturun.

İzinleri Vermek için ;

Oluşturduğunuz bir veritabanı kullanıcısının istediğiniz veritabanı üzerinde işlem yapabilmesi için izin vermeniz gerekiyor.Bunu da sayfanın alt kısımda bulunan “Add User To Database” kısmından hangi kullanıcı hangi veritabanı üzerinde işlem yapabileceğini seçerek “Add” butonunu kullanarak izin verme aşamasına geçin.

Açılacak sayfada “ALL PRIVILEGES” kısmına tıklayarak tüm izinleri verip “Make Changes” butonunu kullanarak izin verme işlemini tamamlayın.

Kategori : "Cpanel Hosting, MySQL"
İlgili aramalar : .

1Yorum ;

  1. safak tarafından 17 Kasım 2015 at 16:57 tarihinde gönderildi


    merhaba izinleri verdiğimde

    Only run as root! at /usr/local/cpanel/Cpanel/MysqlUtils/Version.pm line 102, line 1. bu sekilde bir uyarı alıyorum yetki yoktur diye ama bütün yetkileri verdiğim halde bu uyarı veriliyor bunun icin ne yapmam gerekiyor ?

    Cevapla

Yorum Bırakın

İsim

Mail (gizli kalacak)

Görüşünüz ;© 2006-2014 Aktif Bilişim İnternet Hizmetleri